טיפים בנושא מידוף משרדים שיעזרו לכם לחסוך מקום וכסף באותו הזמן

במשרדים רבים מכירים את הבעיה, אין מספיק פתרונות אחסון והדבר מביא לכמה בעיות. ראשית, הדבר מקשה על מהלך תקין של עבודה, בשל חוסר סדר וארגון. שנית, דברים חשובים עלולים ללכת לאיבוד. למשל, בדיוק כשצריך למצוא מסמך שהוכן לחתימה או כאשר צריכים ציוד משרדי בסיסי, הללו לא נמצאים בהישג יד. מסיבות אלה וגם מסיבות אסתטיות, כדאי לתת את הדעת לעניין מידוף המשרד בצורה נכונה וראויה. באמצעות כמה טיפים חשובים בנושא מידוף משרדים תוכלו גם לחסוך מקום, גם לייצר סדר במשרד וגם לחסוך לא מעט כסף.

תכנון קונפסט מידוף כוללני

לא כדאי להתייחס למידוף כאל פתרון שנועד לתקן בעיה נקודתית. אם זה לא די ברור, נסביר למה הכוונה: אם רוצים לסדר כמה עציצים על גבי מדפים כדי ליהנות ממשרד אסתטי יותר, אפשר לרוץ ולקנות מדף קטן. שבוע לאחר מכן, רוצים פתאום למצוא מקום נוסף לצורך אחסון קלסרים או ציוד למשרד ואז מזמינים מדפים נוספים. במקום לקנות מדף אחד כאן ומדף אחד שם, במקום לאסוף פתרונות שונים של מידוף שלבסוף מתאספים לכדי בלגן אחד גדול, כדאי לשבת ולתכנן קונספט מידוף כוללני. כאשר נותנים על כך את הדעת, אפשר בבת אחד לקבל מענה לכל הצרכים הנוכחים וגם העתידיים של המשרד מבחינת אחסון. בצורה כזאת אפשר ליצור אחידות וליהנות מהנחת כמות, ברכישה אחת גדולה ומסודרת.

עיצוב ואסתטיקה

במידה וקיים קושי בתכנון קונספט ניתן להיעזר במעצבי פנים המתמחים בעיצוב משרדים. זה חיוני במיוחד למשרדים יוקרתיים וכאלה שחייבים לעורר רושם מצוין בקרב לקוחותיהם. כאשר מתייחסים למידוף כאל חלק מהעיצוב וכאשר משפרים את עיצוב המשרד, הדבר מוסיף למיתוג היוקרתי. מומלץ מאוד לפעול כך כאשר נכנסים למשרד חדש או כאשר רוצים לבצע מהפך מיתוגי (מיתוג מחדש) וכמובן כאשר משפצים את המשרד.

בחינה של ספקים שונים ואיסוף הצעות מחיר

כדאי לבדוק אפשרויות מידוף שונות ולשמור על ראש פתוח. בבחירת פתרונות המידוף, חשוב לבדוק כמה וכמה ספקים שונים. שימו לב כי ישנם ספקים שמוכנים על חשבונם לסייע גם בהרכבה והתקנה. כאשר פונים לכמה ספקים, כאשר אוספים הצעות מחיר שונות ומנהלים משא ומתן בנושא, ניתן להוזיל את העלות.

התאמת המידוף למבנה המשרד

בזמן שבוחרים מידוף למשרדים, יש להתאים את מבנה המדפים וסגנונם למבנה של המשרד. כאשר נותנים על כך את הדעת, ניתן להשיג חיסכון רב במקום, דבר שיועיל מכמה בחינות. למשל, אם למשרד תקרה גבוהה, ניתן לקחת פינה אחת ובה למקם מדפים מרצפה ועד תקרה. אם ישנה נישה בלתי מנוצלת, ניתן להכניס לתוכה מדפים שיוזמנו במיוחד, כך שאף שטח לא יבוזבז. מדפים בשילוב מגירות יהוו פתרון שניתן להשתמש בו באופן גמיש וכדאי לעשות שימוש בפתרונות מידוף גם בשטחים לא מנוצלים, למשל בלובי, באזור ההמתנה הלקוחות, בחדרי הישיבות ואף במסדרונות.

מידוף משרדים

כאשר מתאימים את המידוף למבנה המשרד ניתן להגדיל את הפרודוקטיביות. הגישה למדפים יותר קלה ויותר יעילה ולא צריכים לבזבז זמן בחיפוש אחר דפים לצילום, דיו למדפסת, טפסים שצריך לשלוח ללקוח, הצעות מחיר וכדומה. לעיתים החיסכון במקום גדול כל כך, עד שניתן לחסוך כסף בצורות נוספות. למשל משרד ששכר שטחי אחסון חיצוניים עשוי לגלות כי אין לו עוד צורך בכך. אפשר לפעמים להסתפק במשרד קטן יותר, ולחסוך בהוצאות השכירות. משרדים אחרים נוהגים להשתמש בשטח שנחסך כדי להשכיר אותו בשכירות משנה וזוהי הכנסה נאה מאוד.

המאמר באדיבות ערן פולק (ראו כאן)