טיפים לבחירת תאורה לחדר השינה

תאורה בחדר השינהחדר השינה חייב להיות בעל אווירה עדינה ונעימה. מצד אחד אנו קוראים בו עיתון וספר מידי פעם ומצד שני אנו גם רוצים אווירה קצת יותר עמומה שתהיה לפני השינה או לאווירה רומנטית, ובמאמר זה נסביר לכם על כמה טיפים חשובים לבחירה של תאורה מוצלחת לחדר השינה.

להימנע מגוף תאורה יחיד, גדול וחזק

יש מספר מקומות בבית ובכלל במתארים ציבוריים או עסקיים שבהם גוף תאורה אחד, גדול וחזק יכול להיות נפלא. למשל, אם יש לכם שנדליר גדול במרכז הסלון יכול להיות שהוא זה שעושה בעצם את עיצוב הבית למיוחד ויכול להיות שגם במסעדה או באולם תצוגה גדול, שנדליר כזה יכול להיות משמעותי בעיצובו וחיובי מאוד בערך המוסף שהוא תורם. עם זאת, בחדר השינה זה לא המקום לבחור גוף תאורה אחד וגדול שיאיר באופן משמעותי, ומומלץ לפזר את התאורה בין כמה גופי תאורה שונים. בחרו תאורה עדינה, כזו שתהיה בכמה צדדים וגם תאיר חלקים שונים כדי ליצור מרווח גדול.

תאורת לד יכולה להיות מושלמת

תאורת לד היא אחת מהתאורות הכי טובות שיש. תאורת לד ידועה בגלל כמה יתרונות משמעותיים כאשר למרות המחיר היחסית גבוה של נורות לד, בטווח הארוך הן חוסכות לכם כסף. תאורת לד הרבה יותר חסכונית מכל מנורה אחרת וההפעלה שלה יכולה להגיע עד לשלושים אחוזים מהפעלה של כל נורה אחרת, ויחד עם הבלאי הנמוך שלה אתם למעשה לא צריכים להחליף אותה בכלל לאורך שנים רבות. יחד עם זאת, תאורת לד היא תאורה נעימה מאוד כאשר האור שלה לא מחמם בכלל. תוכלו להפעיל את המנורה מתי שתרצו בלי להסתנוור גם אם בן או בת הזוג ידליקו את הנורה לפתע.

תאורה עם מפסק מתכוונן

עוד שיטה נהדרת לקבל אווירה משתנה ומגוונת יותר במקום מצב פועל או מכובה בחדר השינה, הוא מפסק ייעודי. במקום להתקין תאורה רגילה שבסך הכל יכולה לפעול ולהיכבות, אפשר להתקין מפסק ייעודי שיכול להחליש את עוצמת האור עד כמה שאתם רוצים. במצב כזה לא משנה איזו נורה תתקינו, תוכלו ליהנות מרמת אור בדיוק כמו שאתם רוצים, וכל הבעיות ייפתרו.

תאורה היקפית עם גבס

אם אתם רוצים לבחור תאורה מתאימה לחדר השינה כדאי מאוד שתחשבו על פתרונות יצירתיים שלא יתרכזו רק בגופי התאורה עצמם אלא בפתרונות עיצוביים לשיפור התאורה. למה הכוונה? למשל, תאורה היקפית יכולה להיות מושלמת אך לא תוכלו לקבל אותה בלי ליצור גומחות ייעודיות מגבס. עיצוב בגבס באופן כללי יכול לשנות לטובה את חדר השינה שלכם כאשר אפשר להשתמש בו בכמה דרכים, בין היתר ליצור גומחה לארון הקיר או ליצור מדפים דקורטיביים. יצירת גומחה לתאורה היקפית אפילו אם יהיו מעל לארון או מעל המדף יכול ליצור אווירה מיוחדת במינה.