מדפים לעסקים

היכרות עם סוגים שונים של מדפים היא תנאי לאבזור נכון של מחסנים, אולמות תצוגה, חנויות או אפילו בתים פרטיים. במאמר הבא נסביר על היתרון של מדף כפתרון אחסון ונציג את ההבדלים בין הדגמים הקיימים

השוואה בין סוגים שונים של מדפים היא בדרך כלל השלב הראשון בבחירה נכונה של פתרונות אחסון. בשביל לבחור נכון פתרונות מן הסוג הזה, צריך להבין מה היתרונות של כל מדף וכיצד הם באים לידי ביטוי. לאחר מכן, מכניסים אל המשוואה גם מערכת שיקולים רחבה יותר: כמו למשל היחס בין התקציב של הלקוח לבין העלות של כל מדף, המקום הפנוי שיש בתוך חלל הפנים וכמובן סוג החפצים שמתכוונים לשים על המדף.

המצב בפועל הוא שיש הבדלים בין סוגים שונים של מדפים. הבעיה היא שדווקא מי שהכי זקוק למדפים לא תמיד מודע להבדלים ביניהם, מה שעלול לפגוע ביכולת לבחור אותם בצורה נכונה. לכן, הפתרון הוא להגיע אל אולמות התצוגה או לכל הפחות להתייעץ עם בעלי מקצוע. במקביל, אפשר להתרשם מהבדלים בין סוגים שונים של מדפים על פי מידע שיש באתרי האינטרנט והרשתות החברתיות.

למה יש הבדלים בין סוגים שונים של מדפים?

הנה למשל מספר נושאים שדרכם אפשר לבחון בצורה המלאה והכנה ביותר את ההבדלים בין סוגים שונים של מדפים:

א. חומרי הגלם שמהם המדפים מיוצרים – הפקטור העיקרי שמשפיע על התכונות של כל מדף הוא חומרי הגלם שבהם השתמשו כדי לייצר אותו. בעבר היו בונים מדפים רק מעץ, אבל זה כבר לא ככה. נכון להיום, לא נדיר למצוא מדפי מתכת, אלומיניום, ברזל או אפילו זכוכית מחוסמת ועמידה. בין היתר, חומרי הגלם משפיעים על העיצוב של המדף ועל העמידות שלו.

ב. גודל המדף – אי אפשר לדבר על הבדלים בין סוגים שונים של מדפים בלי להזכיר את הגודל. לכל מדף יש כידוע מידות מעט אחרות, מה שמשפיע על מה שעושים איתו. מדפים קטנים וסטנדרטיים מתאימים עבור חדרי ארונות או חדרי שינה של בתים פרטיים, בעוד מדפים גדולים יאפשרו לבנות חדרי אחסון, אולמות תצוגה, מחסנים שלמים, חנויות וכן הלאה. לכן בודקים מראש את המידות של כל מדף ואת ההתאמה שלו לצרכים הקיימים.

ג. יציבות ובטיחות – מומלץ להשקיע זמן בהשוואה בין סוגים שונים של מדפים כדי לבדוק עד כמה הם בטיחותיים לשימוש. אם המדפים לא מתאימים לאופן שבו עומדים להשתמש בהם, המשמעות היא סכנת קריסה. בחנויות, מפעלים, אולמות תצוגה וכמובן גם בתים פרטיים, אין שום סיבה להגיע למצב כזה כל עוד מכינים מראש את שיעורי הבית.

מי יכול להמליץ על מדפים?

היתרון של מדף הוא שתולים אותו על הקיר. כך מייצרים פתרון אחסון נגיש, אפקטיבי ונוח שלא תופס מקום בתוך חלל הפנים. זה גם מה שהופך את המדף לפופולארי בחנויות, בבתי עסק ובאולמות תצוגה ומה שהופך אותו לפריט דקורטיבי ולא רק פונקציונאלי.

השאלה המתבקשת היא כיצד בוחרים מדפים מבין המגוון הקיים. כאן הפתרון הוא להתייעץ עם בעלי מקצוע, שמכירים את התחום ובקיאים בו. בזכות ההתמחות של בעלי מקצוע שונים, יש כיום סיכוי גבוה יותר למצוא את המדף המושלם בלי לחרוג מתוך מסגרת התקציב. זו תוצאה שבהחלט שווה את המאמץ והופכת את המדף לחלק בלתי נפרד מפתרונות האחסון הקיימים. 

כמו כן, תמיד אפשר לשאוב השראה מקטלוגים באתרי אינטרנט או מהמלצות ברשתות החברתיות. לאחר מכן, מגדירים תקציב ובוחרים מדפים רלוונטיים במידות הכי מתאימות לצרכים.