פנג שווי בחדרי ילדים

פנג שווי בחדרי ילדים

פנג שווי בחדרי ילדים

בבואכם לעצב את חדרי הילדים ונוער בביתכם, כדאי לקחת בחשבון את האלמנטים המנחים מתורת הפנג שווי, על מנת לייצר סביבה נעימה, עם זרימת אנרגיה טובה וזן. מהו פנג שווי ואיך תשלבו אותו בחדרי ילדכם? כל זאת ועוד במדריך הבא.

כמה מילים על פנג שווי

שיטת הפנג שווי היא שיטה לארגון מבנים וחפצים כך שיהיו בהרמוניה עם הטבע, כאשר משמעות המילים "פנג שווי" בסינית זה מים ורוח. מדובר בתורה עתיקת יומין שמקורה בסין, לפיה יש דרך מסוימת למקם חפצים, בין היתר, בחדר הילדים, כך שהם יהיו "אחד עם הטבע" והאנרגיה של סידור החפצים משפיע על האנשים כמובן. רבים בעולם המערבי מאמצים כיום את תורת הפנג שווי ודואגים לעצב את בתיהם בהתאם לתורה.

איך תוכלו לשלב פנג שווי בחדרי הילדים בביתכם

תוכלו למצוא מגוון רחב של מדריכים בספרות או באופן מקוון המורים על אופן סידור חפצים בחדרי שינה ובפרט בחדרי ילדים, לפי הפנג שווי. אחד העקרונות המובילים בהקשר הזה הוא עניין כמות החפצים שבחדר. ילדים הינם בעלי דמיון מאד מפותח, שזקוקים למרחב נפשי, מנטלי ופיזי בכדי להביא לידי ביטוי את הדמיון והיצירתיות, לכן, אל תעמיסו על חדרי הילדים בריהוט ובחפצים באופן כללי ונסו לייצר אווירה פתוחה וזרימה ככל הניתן.

חלוקת החדר

חדרי ילדים ונוער הם חדרים בעלי מספר מטרות- ראשית, משמשים לשינה כמובן, כך שיש בהם מיטה וארון בגדים. כמו גם, חדרי הילדים לרוב משמשים גם ללמידה, לכן יש בהם ספריה ושולחן למידה. לפי הפנג שווי, מומלץ לחלק בצורה מובחנת את החדר לחלקיו, אם באמצעות שינוי בעיצוב של כל אחד מהחלקים, או באמצעות פריט מסוים שייצר אבחנה ועוד.

פנג שווי – דרך הסתכלות שונה על עיצוב

הפנג שווי מקנה לנו דרך הסתכלות אחרת על האופן שבו אנחנו תופסים עיצוב, מעבר רק לאסתטיקה, אלא המשמעות הפיזית של פריטים וההשפעה שלהם על האנרגיה שלנו כבני אדם והאנרגיה שבחלל. במידה וברצונכם לצלול אל תורת הפנג שווי בעיצוב חדרי ילדים ונוער, הדבר פשוט.